Odd. dif. dg. pneumologie a ortopedie

Rozsah poskytované péče

Oddělení diferenciální diagnostiky pneumologie a následné ortopedické péče se zaměřuje na léčbu pacientů s plicními onemocněními různých forem s akcentací na intenzivní dechovou rehabilitaci, kterou zajišťují specializovaní fyzioterapeuti. Jsou zde léčeni také pacienti s osteoartikulárními onemocněními, kteří jsou doporučováni k infuzní terapii
a eventuelně k následné rehabilitaci.

Pacienti jsou přijímáni k léčbě z indikace lékařů různých specializací, vždy však po předchozí telefonické domluvě.

 

Nabízíme léčbu a dechovou rehabilitaci pro pac s CHOPN všech stadií, astma bronchiale, ale i s dalšími plicními diagnózami včetně indikace pacientů k dlouhodobé domácí oxygenoterapii (DDOT). Pacienty přijímáme z indikace praktických lékařů, z lůžkových oddělení zdravotnických zařízení a plicních či alergologických ambulancí.

 

Oddělení je umístěno ve 2. poschodí pavilonu S a disponuje 33 lůžky. Pokoje jsou třílůžkové, vybavené TV přijímači. Pacienti mají možnost WIFI připojení k internetu. 

Mezi další společné vybavení patří rychlovarná konvice a lednice, vše umístěno v jídelně pro pacienty, rotoped nacházející se na chodbě oddělení pro možnost zacvičit si v odpoledních hodinách. Součástí oddělení je i původní velká dřevěná terasa, kterou je možno využívat k pohybovým aktivitám.

 

Oddělení disponuje zázemím pro rehabilitaci hospitalizovaných pacientů. Individuální léčebná tělesná výchova probíhá ve cvičebně, která je součástí oddělení, případně na lůžkách. K terapii je možné využít moderních fyzioterapeutických konceptů a řady rehabilitačních pomůcek. Zajištěna je fyzikální terapie - elektroléčba  a magnetoterapie, jež podporují efekt léčby.

 

Spolupracujeme s ostatními odděleními našeho zařízení převážně při konziliárních službách, případně při potřebě překladu pacienta na příslušné oddělení. 

 

Seznam věcí potřebných k pobytu na oddělení najdete ZDE.

 

Personální obsazení

O pacienty se starají lékaři s atestací z oboru TRN – tuberkulóza a respirační nemoci, vnitřní lékařství a konziliář v oboru ortopedie a rehabilitace.

Léčebná a plicní rehabilitace je zajištěna 3 vysokoškolsky vzdělanými pracovníky - fyzioterapeuty se specializací na plicní rehabilitaci.

 

Ošetřovatelská péče je poskytována zdravotnickými pracovníky pracujícími bez odborného dohledu (zdravotní sestry), ošetřovatelkami a sanitáři.

Odpovědnost za ošetřovatelskou péči nese vrchní sestra, vrchní sestře je podřízena staniční sestra. Vrchní sestra koordinuje proces vzdělávání svých podřízených pracovníků tak, aby bylo pokryté široké spektrum činností a péče v souladu s nejnovějšími odbornými poznatky a trendy.

Úklid je zajištěn uklízečkami/sanitářkami denně včetně sobot a nedělí.

 

Primář oddělení:

MUDr. Martina Dia

tel: 461 550 732, 731

e-mail:  diama@olujevicko.cz

pracovní doba: 7:00  - 15:30 hod.

 

Vrchní sestra:

Mgr. Veronika Pospíšilová

Tel: 461 550 731

e-mail: pospisilovav@olujevicko.cz

 

Staniční sestra:

Mgr. Magda Kolářová

Tel: 461 550 732, 832

e-mail:  kolarovam@olujevicko.cz