Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Oddělení léčebné rehabilitace

Rozsah poskytované péče

Oddělení léčebné rehabilitace bylo otevřeno v roce 1995. Příjem pacientů probíhá na základě schválení pobytu revizním lékařem – informace o způsobu žádosti a postupu při schvalování jsou uvedeny na webových stránkách OLÚ Jevíčko ZDE .

 

Na našem oddělení jsou léčeni pacienti s poruchami pohybového systému v celém spektru diagnóz vedoucích k omezení hybnosti a soběstačnosti pacienta. Z velké části poskytujeme péči bezprostředně navazující na léčbu v akutních lůžkových zdravotnických zařízeních (překlad z lůžka na lůžko) a dále návaznou léčebnou péči o chronicky nemocné pacienty, opakované léčebné pobyty. Klademe důraz na získání maximální možné míry mobility, samostatnosti a soběstačnosti pacienta jako cíle léčby léčebnou rehabilitací a rehabilitačním ošetřovatelstvím.

 

Pečujeme zejména o pacienty po operacích kloubních náhrad, po operačním řešení úrazových stavů, při onemocněních nervového systému, při onemocněních páteře a kloubů.

 

Spolupracujeme s ostatními odděleními našeho zařízení převážně při konziliárních službách, případně při potřebě překladu klienta na příslušné oddělení.

Za klienty dojíždí také přímo na oddělení klinický logoped - externista.

 

Seznam věcí potřebných k pobytu na oddělení léčebné rehabilitace najdete ZDE


Personální obsazení
Odborná rehabilitační péče je zajištěna fyzioterapeuty a ergoterapeuty s odborným vysokoškolským nebo středoškolským vzděláním, zdravotními sestrami a ošetřovatelkami školenými v oblasti fyzikální terapie a vodoléčby. Péče je zajištěna na těchto pracovištích:

  • rehabilitační ambulance
  • léčebná tělesná výchova
  • ergoterapie
  • fyzikální terapie
  • vodoléčba, mechanoterapie
  • bazén

 

Lékařskou péči zajišťují primářka oddělení s atestací v oboru rehabilitace a neurologie a dále lékaři s atestací v oboru rehabilitace, ortopedie a interna.

 

Ošetřovatelská péče je poskytována zdravotnickými pracovníky pracujícími bez odborného dohledu (zdravotní sestry), ošetřovatelkami a sanitáři.

Odpovědnost za ošetřovatelskou péči nese vrchní sestra. Vrchní sestře jsou podřízeny staniční sestry. Vrchní sestra koordinuje proces vzdělávání svých podřízených pracovníků tak, aby bylo pokryté široké spektrum činností a péče v souladu s nejnovějšími odbornými poznatky a trendy.

Úklid je zajištěn uklízečkami/sanitářkami denně včetně sobot a nedělí.

 

Kontakty:

Kancelář rehabilitace:

Jana Knötigová, Danuše Šnevajsová

telefon: 461 550 758

e-mail:  kancelar.rhb@olujevicko.cz

Úřední hodiny: Po – Pá / 8 – 11:00    12:00 – 13:30 hod.

 

Personální obsazení rehabilitace:

Primářka oddělení:

MUDr. Radmila Binarová

tel. 461 550 839

e-mail:  binarovar@olujevicko.cz

 

Lékaři oddělení:

Odd. N1 - MUDr. Josef Píchal
tel: 461 550 818, e-mail:  pichalj@olujevicko.cz


Odd. N2 - MUDr. Alexandra Frantíková
tel: 461 550 835, e-mail:  frantikovaa@olujevicko.cz


Odd. N3 - MUDr. Viktor Šiška, zástupce primářky oddělení
tel: 461 550 828, e-mail:  siskav@olujevicko.cz

 

Odd. S2 – MUDr. Ludmila Wabneggerová

tel: 461 550 732, 731, e-mail:  wabneggeroval@olujevicko.cz

 

Vrchní sestra pro budovu N:

Bc. Lucie Ertlová

tel: 461 550 790, 727 891 180

e-mail:  ertloval@olujevicko.cz

 

Vrchní sestra pro budovu S:

Mgr. Veronika Pospíšilová

Tel: 461 550 731, e-mail: pospisilovav@olujevicko.cz

 

Staniční sestry:

Odd. N1 - Mgr. Hana Kouřilová
tel: 461 550 797, e-mail:  kourilovah@olujevicko.cz

 

Odd. N2 – Hana Podlezlová
tel: 461 550 823, e-mail:  podlezlovah@olujevicko.cz


Odd. N3 – Bc. Jaroslava Khýrová
tel: 461 550 826, e-mail:  khyrovaj@olujevicko.cz

 

Odd. S2 - Mgr. Magda Kolářová

Tel: 461 550 732, 832, e-mail:  kolarovam@olujevicko.cz

 

Vedoucí fyzioterapie:

Mgr. David Seman

Tel: 461 550 742

e-mail: semand@olujevicko.cz

 

Zástupce vedoucího fyzioterapie pro budovu N:

Bc. Jiří Novotný

Tel: 461 550 761

e-mail: novotnyj@olujevicko.cz

 

Zástupce vedoucího fyzioterapie pro budovu S:

Mgr. Lenka Kořenářová

Tel: 461 550 820

e-mail: korenaroval@olujevicko.cz

 

Informace pro veřejnost

Rehabilitační péči a léčebné procedury lze pro zájemce poskytnout v souladu s ordinací lékaře za přímou úhradu nad rámec zdravotní péče poskytované a hrazené ze zdravotního pojištění viz Ceník poskytovaných zdravotních a hospodářských služeb ZDE .


Lůžková péče

Lůžková rehabilitace je umístěna ve zrekonstruovaných bezbariérových pavilonech „N“ a „S“, které jsou tvořeny  – odděleními (N1, N2, N3 a S2) s celkovou kapacitou 111 lůžek. Každé oddělení je vybaveno stylovými, volně přístupnými prostorami původních leháren dřívějšího plicního sanatoria.

Pokoje jsou převážně dvoulůžkové, v menší míře třílůžkové. K dispozici jsou také pokoje jednolůžkové, nadstandardně vybavené. Popis vybavení a ceny za jednolůžkové pokoje jsou uvedeny v ceníku poskytovaných zdravotních a hospodářských služeb - ZDE . Z důvodu velkého zájmu o nadstandardní jednolůžkové pokoje vykrýváme požadavky o umístění postupně dle pořadníku. Z tohoto důvodu nejsme schopni vždy v den nástupu zajistit, aby byl jednolůžkový pokoj volný.

 

Každé oddělení disponuje v odpočinkové zóně plně vybaveným kuchyňským koutem, kde je možné si připravit svačinu či dobrou kávu nebo čaj. Nechybí v něm lednice pro úschovu potravin pacientů a rychlovarná konvice. V aktivní zóně jsou k dispozici žebřiny a rotoped pro možnost zacvičit si i v odpoledních hodinách.  Všechny pokoje jsou vybaveny TV přijímači. Po celém oddělení je rozveden signál WI-FI a na chodbách se nachází stolní PC s připojením k internetu. 

 

Ambulantní péče

Ambulantní část rehabilitačního oddělení je situována v pavilonu „N“.  Pracoviště prošlo rozsáhlou rekonstrukcí a nabízí tak moderní zázemí ve dvou křídlech přízemí budovy N. Zde se nachází rehabilitační ambulance, kancelář rehabilitace, místnosti pro individuální LTV (léčebné cvičení), malá tělocvična, pracoviště ergoterapie a provozy fyzikální terapie.  V suterénu pavilonu jsou prostory vodoléčby, mechanoterapie a nový rehabilitační bazén. Všechna tato pracoviště jsou využívána jak hospitalizovanými, tak ambulantními pacienty. Více o jednotlivých pracovištích zde.