Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Bronchologická ambulance

Pracoviště bronchoskopie je v provozu 1x týdně v pondělí. Akutní případy ošetříme po domluvě s ambulantním lékařem v co nejkratší době.  Bronchoskopie je prováděna pouze na základě indikace ošetřujícího lékaře a po předchozím objednání.

 

Objednávky prim. MUDr. Mamadou Dia tel.: 604 521 644.

Bronchoskopický sál je vybaven přístroji firmy Pentax. Kvalitní erudice tohoto pracoviště je dána mnohaletou praxí, zkušenostmi z provedených výkonů a vysokou odborností spolupracujících pracovišť v OLÚ Jevíčko i v jiných zdravotnických zařízeních.

Pracoviště disponuje pokojem se dvěma dospávacími lůžky pro pacienty po provedené analgosedaci a centrem pro ošetření přístrojů po výkonu.

 

Příprava pacienta před bronchoskopickým vyšetřením:

Pacient musí přijít na lačno. Ranní léky na tlak a srdce je nutné užít pouze s malým množstvím vody.

Pokud si musíte aplikovat inhalační sprej, dbejte pokynů k aplikaci uvedených v návodu k použití.

Jelikož je pacientovi podána před zákrokem analgosedace, nesmí pacient po výkonu 24 hod. řídit motorové vozidlo. Proto je vždy nutné jet k tomuto zákroku v doprovodu rodinného příslušníka nebo se nechat dopravit sanitkou. Pokud k nám jede pacient přímo z nemocnice, je potřeba, aby byl vhodně a dostatečně oblečen.

 

Pokud máte diabetes či jiné dietní omezení, užíváte léky proti srážení krve nebo Vám byla diagnostikována porucha srážení krve, je nutné tuto skutečnost hlásit ošetřujícímu lékaři.