Cookie Consent by Free Privacy Policy website

9. 4. 2014 - Den otevřených dveří v Odborném léčebném ústavu Jevíčko

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V ODBORNÉM LÉČEBNÉM ÚSTAVU JEVÍČKO


Dne 9. 4. 2015 proběhl v prostorách Odborného léčebného ústavu Jevíčko Den otevřených dveří, který byl zaměřen na prevenci a podporu zdraví. Tento den byl pořádán u příležitosti Světového dne zdraví, který každoročně připadá na 7. duben a je připomínkou snahy o zlepšování kvality našeho života, snižování nemocnosti a úmrtí lidí po celém světě. My jsme s touto myšlenkou připravili celodenní program pro obyvatele Jevíčka a blízkého okolí s cílem propagovat péči o zdraví formou prevence, která je základním předpokladem pro včasné rozpoznání různých nemocí.

Již od brzkých ranních hodin prováděli naši zaměstnanci odběry krve a funkční vyšetření plic s odborným výkladem plicního lékaře. Samozřejmostí bylo měření základních fyziologických funkcí - tlak, pulz, míru okysličení krve v organismu pomocí oximetru - tzv. saturace a aktuální hodnoty glykemie.

Na jednotlivých stanovištích se mohli návštěvníci dovědět informace z oblasti hojení chronických ran, velké zastoupení bylo v oblasti prevence a léčby diabetu a neméně důležitou součástí byla také ukázka a ochutnávka doplňků stravy pro diabetiky a osoby s chronickým plicním onemocněním. Spektrum informací bylo široké, takže si mohl každý návštěvník vybrat to, co ho zajímalo.

V několika blocích také probíhala prohlídka rehabilitačního pracoviště, které vždy předcházel historický výklad o historii Sanatoria od jeho založení po současnost.

Samostatný blok byl vytvořen pro děti 4. a 5. ročníku Základní školy v Jevíčku, kterým se věnoval náš zdravotnický personál v oblasti hygieny, základních hygienických návyků a zdravovědy. Úžasný program pro děti připravili také záchranáři Zdravotní záchranné služby Blansko, kteří kromě základních informací týkající se přivolání RZP poskytli dětem možnost vyzkoušet si resuscitaci, prohlédnout si záchranné vozidlo a jeho vybavení a na vlastním těle vyzkoušet některé konkrétní situace nelehké práce záchranářů.

A protože k životu a zdraví potřebujeme naplnit i duši, uspořádali jsme odpoledne plné hudby, tance a zpěvu za účasti Malohanácké muziky ZUŠ Jevíčko a ZUŠ Konice, vystoupením nás poctili Mažoretky z Jevíčka a Smíšený pěvecký sbor Cantilo Jevíčko. Odměnou nám byl zcela plný konferenční sál a spokojení diváci.

Již teď mohu prohlásit, že první ročník Dne otevřených dveří proběhl velmi úspěšně. Zúčastnilo se ho zhruba 130 občanů z Jevíčka, Velkých Opatovic a přilehlých obcí. Doufám, že příští rok bude ještě úspěšnější a budeme tak moci návštěvníkům poskytnout další vyšetření v rámci prevence a poskytnout nové informace a edukační materiály z oblasti léčebných a ošetřovatelských postupů.

Chtěla bych touto cestou poděkovat všem zaměstnancům, kteří se velkou měrou podíleli na vytvoření a průběhu celé akce. Po celý den byli plně k dispozici všem návštěvníkům, ať již radou, ukázkou či pohovorem s každým jednotlivcem, krásným výkladem historie ústavu či prohlídkou celého rehabilitačního pavilonu.

Samostatné poděkování patří všem našim externím účastníkům celé akce, kterými byli
B- Braun Medical s.r.o., Lohmann&Rauscher, ZZS Jihomoravského kraje a Lékárna U Bílého anděla Jevíčko.

 

Bc. Naděžda Ivkovičová - manažerka kvality OLÚ Jevíčko
 

 

Hlavní pavilon
celodenní program


 
Kavárna
základní škola Jevíčko


 
Kavárna
doprovodný program