slide1 slide2 slide3 slide4 slide5 slide6

Léčebná rehabilitace

  

Rozsah poskytované péče

Oddělení léčebné rehabilitace bylo otevřeno v roce 1995. Příjem pacientů probíhá na základě schválení pobytu revizním lékařem – informace o způsobu žádosti a postupu při schvalování jsou uvedeny na webových stránkách OLÚ Jevíčko ZDE.

 

Na našem oddělení jsou léčeni pacienti s poruchami pohybového systému v celém spektru diagnóz vedoucích k omezení hybnosti a soběstačnosti pacienta. Z velké části poskytujeme péči bezprostředně navazující na léčbu v akutních lůžkových zdravotnických zařízeních (překlad z lůžka na lůžko) a dále návaznou léčebnou péči o chronicky nemocné pacienty, opakované léčebné pobyty. Klademe důraz na získání maximální možné míry mobility, samostatnosti a soběstačnosti pacienta jako cíle léčby léčebnou rehabilitací a rehabilitačním ošetřovatelstvím.

 

Pečujeme zejména o pacienty po operacích kloubních náhrad, po operačním řešení úrazových stavů, při onemocněních nervového systému, při onemocněních páteře a kloubů.

 

Spolupracujeme s ostatními odděleními našeho zařízení převážně při konziliárních službách, případně při potřebě překladu klienta na příslušné oddělení.

Za klienty dojíždí také přímo na oddělení klinický logoped - externista.

 

Seznam věcí potřebných k pobytu na oddělení léčebné rehabilitace najdete ZDE


Personální obsazení
Odborná rehabilitační péče je zajištěna fyzioterapeuty a ergoterapeuty s odborným vysokoškolským nebo středoškolským vzděláním, zdravotními sestrami a ošetřovatelkami školenými v oblasti fyzikální terapie a vodoléčby. Péče je zajištěna na těchto pracovištích:

  • rehabilitační ambulance
  • léčebná tělesná výchova
  • ergoterapie
  • fyzikální terapie
  • vodoléčba, mechanoterapie
  • bazén

 

Lékařskou péči zajišťují primářka oddělení s atestací v oboru rehabilitace a neurologie a dále lékaři s atestací v oboru rehabilitace, ortopedie a interna.

 

Ošetřovatelská péče je poskytována zdravotnickými pracovníky pracujícími bez odborného dohledu (zdravotní sestry), ošetřovatelkami a sanitáři.

Odpovědnost za ošetřovatelskou péči nese vrchní sestra. Vrchní sestře jsou podřízeny staniční sestry. Vrchní sestra koordinuje proces vzdělávání svých podřízených pracovníků tak, aby bylo pokryté široké spektrum činností a péče v souladu s nejnovějšími odbornými poznatky a trendy.

Úklid je zajištěn uklízečkami/sanitářkami denně včetně sobot a nedělí.

 

Kontakty:

Kancelář rehabilitace:

Edita Krupková, Danuše Šnevajsová

telefon: 461 550 758

e-mail: 

Úřední hodiny: Po – Pá / 8 – 11:00    12:00 – 13:30 hod.

 

Personální obsazení rehabilitace:

Primářka oddělení:

MUDr. Radmila Binarová

tel. 461 550 839

e-mail: 

 

Lékaři oddělení:

Odd. N1 - MUDr. Josef Píchal
tel: 461 550 818, e-mail: 


Odd. N2 - MUDr. Alexandra Frantíková
tel: 461 550 835, e-mail: 


Odd. N3 - MUDr. Viktor Šiška, zástupce primářky oddělení
tel: 461 550 828, e-mail: 

 

Vrchní sestra:

Bc. Lucie Ertlová

tel: 461 550 790, 727 891 180

e-mail: 

 

Staniční sestry:

Odd. N1 - Mgr. Hana Kouřilová
tel: 461 550 797, e-mail: 


Odd. N2 - Bc. Eva Sekaninová
tel: 461 550 823, e-mail: 


Odd. N3 – Bc. Jaroslava Khýrová
tel: 461 550 826, e-mail: 

 

Vedoucí fyzioterapie:

Mgr. David Seman

Tel: 461 550 819

e-mail:

 

Zástupce vedoucího fyzioterapie:

Bc. Jiří Novotný

Tel: 461 550 761

e-mail:

 

 

Informace pro veřejnost

Rehabilitační péči a léčebné procedury lze pro zájemce poskytnout v souladu s ordinací lékaře za přímou úhradu nad rámec zdravotní péče poskytované a hrazené ze zdravotního pojištění viz Ceník poskytovaných služeb za přímou úhradu ZDE.


Lůžková péče

Lůžková rehabilitace je umístěna ve zrekonstruovaném bezbariérovém pavilonu „N“, jenž je tvořen třemi patry – odděleními (N1, N2, N3) s celkovou kapacitou 75 lůžek. Každé oddělení je vybaveno stylovými, volně přístupnými prostorami původních leháren dřívějšího plicního sanatoria.

Pokoje jsou převážně dvoulůžkové, v menší míře třílůžkové. K dispozici jsou také pokoje jednolůžkové, nadstandardně vybavené. Popis vybavení a ceny za jednolůžkové pokoje jsou uvedeny v ceníku poskytovaných služeb za přímou úhradu klienta - ZDE. Z důvodu velkého zájmu o nadstandardní jednolůžkové pokoje vykrýváme požadavky o umístění postupně dle pořadníku. Z tohoto důvodu nejsme schopni vždy v den nástupu zajistit, aby byl jednolůžkový pokoj volný.

 

Každé oddělení disponuje v odpočinkové zóně plně vybaveným kuchyňským koutem, kde je možné si připravit svačinu či dobrou kávu nebo čaj. Nechybí v něm lednice pro úschovu potravin pacientů a rychlovarná konvice. V aktivní zóně jsou k dispozici žebřiny a rotoped pro možnost zacvičit si i v odpoledních hodinách.  Všechny pokoje jsou vybaveny TV přijímači. Po celém oddělení je rozveden signál WI-FI a na chodbách se nachází stolní PC s připojením k internetu. 

 

Ambulantní péče

Ambulantní část rehabilitačního oddělení je situována v pavilonu „N“. V přízemí je rehabilitační ambulance, kancelář rehabilitace, místnosti pro individuální LTV (léčebné cvičení), malá tělocvična, pracoviště ergoterapie a provozy fyzikální terapie. V suterénu pavilonu jsou prostory vodoléčby, mechanoterapie a nový rehabilitační bazén. Ve čtvrtém podlaží se nachází velká tělocvična. Všechna tato pracoviště jsou využívána jak hospitalizovanými, tak ambulantními pacienty. 

 

Rehabilitační ambulance

Kancelář rehabilitace

Léčebná tělesná výchova

Ergoterapie

Fyzikální terapie

Vodoléčba, mechanoterapie

Rehabilitační bazén