ohlasy pacientů

  

 

19.března 2018

 

V Jevíčku, v Jevíčku
je to jako v nebíčku.
 
Paní primářka - odbornice na svém místě,
to potvrdí všichni pacienti jistě,
pan doktor Šiška velmi svědomitý je,
na naše otázky odpovídá trpělivě.
Pilné sestřičky 
příjemné jsou vždycky,
pomáhají s úsměvem ve tváři,
ozdobené by měly být svatozáří.
Cvičení na suchu i ve vodě
slouží k naší pohodě.
Dobré jídlo a i pití
s radostí mohu potvrditi.
Pečlivé uklízečky - to se hned tak nevidí,
ach, kdopak nám doma každý den uklidí?
 
V Jevíčku, v Jevíčku
je to jako v nebíčku.
 
----------------------------------------------------------------------
 
Vážení, dobrý den.
 
     Chci Vám poděkovat za nevšední péči při mé rehabilitaci ve Vašem ústavu ve dnech 15.2. - 8.3. Už dopředu jsem slyšela, že Jevíčko je vynikající a opravdu jak se prezentujete: Odbornost, laskavost , úcta -  toto motto je na místě a předčilo všechno moje očekávání. Litovala jsem jen, že u Vás nemohu zůstat déle...
      Ještě jednou děkuji a oceňuji Vaši péči ve všech směrech a obětavost všech, kteří nám pomáhají k návratu do běžného života.
 
S pozdravem Miroslava Šidlová, Brno.

 

 


 

29. listopadu 2017

 

 10. listopadu 2017

 

 


 

10. listopadu 2017

 

Pro více klikněte ZDE

 

 


 

20. září 2017 

 

Děkuji celému kolektivu pracovníků léčebné rehabilitace pod vedením paní primářky Radmily Binarové za vzornou péči, laskavost a obětavost po dobu mé rehabilitace ve vaší léčebně.

 

Věra Špíšková - Bořitov

 


 

8. září 2017

 

Paní primářko předem bych Vám chtěl poděkovat za vzorné vedení RU Jevíčko jež pod Vaším vedením zde pracuje tým perfektně sehraných a sladěných sestřiček, jedná se od kuchyně až po výcvik v bazénu. Tento Váš tým vždy dokázal působit na nás pacienty velmi blahodárně a mile, aby zmírnil bolesti a trápení nás pacientů. Ale v takovém dobrém kolektivu se vždy najde člověk, který trochu vybočuje z řady. Tím bych chtěl poukázat na paní Mgr.Sládkovou, která svým zvýšeným úsilím dokázala nás pacienty nejen psychicky ale i fyzicky podpořit a to vždy s úsměvem ve tváři, ale i přísností zmírnit utrpení nás pacientů. Paní Mgr.Sládková to nebere jen jako zaměstnání, ale svým přístupem s láskou a citem si u pacientů vysloužila nejen pochvalu a úctu jednání, ale dokazuje že patří tam kde je, proto si za své pracovní úsilí dle mého názoru zaslouží finanční odměnu (pokud to nepoloží naše zdravotnictví), pokud ne tak aspoň pochvalu před nastoupeným oddělením. 

Děkuji za krásný pobyt bylo mě u Vás dobře.

 

Pavel  Durančík,  Olomouc -Kožušany

 


 14. února 2017

 

Dobrý den milé dámy,

v období 11.1.2017-7.2.2017 byla ve Vašem OLÚ na rehabilitaci, odd. N2 hospitalizovaná moje mamka - Věra Vrlíková, která prodělala v listopadu 2015 mozkovou příhodu.

Chtěl bych touto cestou poděkovat, za velmi příkladnou péči veškerého personálu (paní primářky, lékařů, celého oddělení N2 a v neposlední řadě slečnám na Ergu), která byla mé mamce věnována. Omlouvám se, že nezmiňuji konkrétní jména, ale považuji to jednak za zbytečné a jednak bych na někoho mohla zapomenout a to bych nerada. :-D Všichni byli úžasní. Paní ředitelko, máte úžasný tým!!!! Některé zařízení v ČR by Vám mohly závidět a věřte mi, že vím, o čem mluvím.

Pokud to bude možné a VZP nám to schválí, ještě letos bych chtěla, aby se k Vám mamka vrátila a pokračovala. Samozřejmě, že doma nezahálí a snaží se cvičit, co zvládne sama, ale odborný dohled je odborný dohled.:-D

Ještě jednou moc děkuji

Lenka Tomancová, dcera

 


 

3. listopadu 2016

 

Dobrý den,

dovolte mi, abych touto cestou poděkovala panu primáři, paní doktorce, sestřičkám a všem zaměstnancům na pavilonu S3, za vynikající péči a přístup k pacientům. Příjemná atmosféra mě provázela po celý můj pobyt. Ještě jednou veliký dík.

 

S pozdravem a přáním hodně spokojených pacientů. Vlasta T.
 

 11. července 2016


Dobrý den paní ředitelko.

V době od 30.5. do 21. 6. 2016  jsem byla po operaci kýčle pacientkou Rehabilitačního oddělení OLÚ Jevíčko. Ubytovaná jsem byla N1.Paní ředitelko, chci Vám říci moje poznatky z tohoto pobytu. Denně jsem se setkávala se sestřičkami, které jsou velmi pracovité, ochotné, usměvavé, vstřícné, vždy si najdou pro nás pacienty povzbudivá slova, jsou trpělivé. Totéž mohu já osobně říci i o rehabilitačních pracovnicích, navštěvovala jsem bazén, kolo, fyzioterapii. Opět lidé, kteří svým přístupem, svou odbornou prací dokáží nás, pacienty vrátit zpátky do našeho života. Dík patří lékařům a paní primářce.

Vážená paní ředitelko, chci Vás požádat, kdyby jste byla tak laskavá a při vhodné příležitosti poděkovala opravdu vzornému kolektivu pracovníků rehabilitačního oddělení N1. Všichni pracovníci, kteří mě pomáhali rozpohybovat moji operovanou končetinu mají můj velký obdiv a dík.

Vám paní ředitelko děkuji za vyřízení mého poděkování všem. Jsou to skvělí lidé.


Vlasta Pokorová, Brno 
 29. června 2016


 18. prosince 2015

Dobrý den paní ředitelko,

 začátkem října mi kamarád MUDr. Pepa Píchal zprostředkoval plastiku kolenních vazů u MUDr. Vladimíra Macháčka v Prostějově, a následně mě převzal k rehabilitaci po uvedeném zákroku.

 

Ve vašem ústavu jsem byl mile překvapen nejen z celkového prostředí, které zde máte, ale zejména z personálu, který mě překvapil svoji profesionalitou a individuálním přístupem.

Během rehabilitačních procedur jsem se setkal s mnoha lidmi. Velmi oceňuji vstřícný a pozitivní přístup všech a to i přesto, že vzhledem k množství pacientů pracovali často pod tlakem.

 

Díky kvalitám operatéra, péči MUDr. Pepy Píchala a všech vašich rehabilitačních pracovníků, proběhla rehabilitace mého kolene nadstandardně úspěšně a přes poměrně krátký časový úsek od operace je moje koleno již téměř zcela v pořádku. K mému poděkování by se rád připojil i kolega pan Špánik, který se u vás ve stejném termínu rehabilitoval po operaci páteře, a i jeho léčení proběhlo velmi úspěšně.

 

Velmi si vážím péče, kterou jsem od vašich lidí dostal a chtěl bych touto cestou ještě jednou velmi poděkovat za řešení mého zdravotního problému . Rád bych Vám i všem vašim zaměstnancům popřál úspěšný příští rok a hodně zdaru ve vaší náročné a záslužné práci..

 

S úctou a pozdravem

 

Jiří Lamplot

 


 


  
 Vážení,

chtěla bych Vám poděkovat jménem celé rodiny za vzornou léčbu mého manžela Stanislava Hensla, který se po léčbě Guillain Barré v Pardubicích a ve Svitavách léčil od 1.7.2015 u vás v Jevíčku.

Všichni pracovníci Vašeho ústavu výborně pracují, jsou milí a srdeční. Manžel byl dnes propuštěn domů, chodí, a cítí se dobře. Moc a moc Vám děkuji a přeji Vám zdraví a stálé úspěchy.


S pozdravem Eva Henslová

Městečko Trnávka č.31

 


 

 Vážená paní primářko,

chtěla bych takto vyjádřit svoji spokojenost a poděkování za péči, které se mně dostalo v době léčebného pobytu ve Vašem ústavu v době 16.4.-17.5.2015 v budově N, 1.poschodí.
Velice si cením  lidského, citlivého, přátelského a vysoce profesionálního přístupu k nám pacientům. Můj dík patří jak zdravotním sestrám, sanitářům, rehabilitačním pracovníkům, tak lékařům a vedení ústavu. Děkuji za trpělivost a podporu při léčbě našich oslabených končetin. Ke spokojenému pobytu patřila skvělá chutná strava a také pěkné prostředí s nádherným parkem.
Váš ústav budu všude chválit a doporučovat.

Přeju Vám všem do dalších dnů pevné zdraví a mnoho spokojených pacientů!

Srdečně zdraví

Růžena Gajdová, Brno.
 

 Dobrý den paní ředitelko,

 

dovoluji si prostřednictvím Vás poděkovat, za dobu mého pobytu u Vás na přelomu dubna a května 2015, Vašemu vynikajícímu, po všech stránkách obětavému pracovnímu kolektivu ať už sestřičkám, nebo pomocným pracovnicím na oddělení N1, ale také primářce MUDr Binarové, lékaři MUDr Píchalovi a také za příkladnou trpělivost Bc. Novotnému při individuálním cvičení. Nesmím zapomenout ani na
paní Lenku v mechanoterapii za její snahu u rotopedu.


Závěrem jen, pokud bych musel případně na operaci s druhou kýčli, pak opět budu volit jedině OLÚ Jevíčko a oddělení N1.


Ještě jednou Vám všem mnoho díků.


S pozdravem

Stanislav Blecha, Brno

 

 Dobrý den.
Ještě jednou bych chtěl poděkovat za profesionální přístup k pacientům ve Vašem sanatoriu, zvláště pak na oddělení S2 od MUDr. Blažkové, MUDr. Paarové a všem sestrám a paním které starali o provoz a úklid na oddělení. Chtěl bych ještě vyzvednout rehabilitační terapeuty, kteří mě postavili na nohy po těžkém úrazu. Po těchto zkušenostech budu šířit dobré jméno sanatoria Jevíčko.
S pozdravem uzdravený pacient Mirek Pitra z Mikulova.
 Vážená paní ředitelko,
dovolte mi, abych s obdivem a úctou poděkovala paní primářce MUDr. Binarové, panu MUDr. Píchalovi, fyzioterapeutce Petře Hanouskové, DiS., paní Lence Axmanové a zvláště pak všem sestřičkám pavilonu N1 za velmi vstřícné, laskavé a profesionální chování vůči pacientům. Již dlouho jsem se nesetkala s tak pozitivní atmosférou, jaká panuje na N1.  

Pochválit zaslouží rovněž všichni kuchaři, kteří připravují velmi chutná jídla.

Vás ústav pro mně byl oázou klidu a pohody, kde je radost se léčit.

Ještě jednou děkuji,

Mgr. Olga Trnková
Mor. Třebová

 Dobrý den.
Chtěl bych poděkovat touto cestou celému personálu oddělení S2 za vzorný a laskavý přístup k pacientům. Také děkuji všem terapeutům,kteří mi pomáhají zvládnout můj poůrazový stav.V neposlední řadě chválím a děkuji všem zaměstnancům kuchyně za kvalitní a dobrou stravu.

 

S pozdravem pacient Mirek Pitra z Mikulova.

 

19.4.2015

 Chci tímto poděkovat za kvalitní a profesionální péči celému kolektivu rehabilitačního oddělení N2, zvláště rehabilitační pracovnici Petře Hanouskové, který se mi věnoval po dobu mého pooperačního pobytu po TEP kolene ve vašem sanatoriu.


Toto "domácí" prostředí, včetně výborné kuchyně, krásného prostředí a hlavně pochopení personálu pro problémy nás pacientů je opravdu nevídané a vrací nemocné do života.


Všude budu doporučovat rehabilitační pobyt u vás.


Ještě jednou děkuji a přeji mnoho úspěchů.

 

Petr Hamerský, Boskovice

 

23.3.2015
 
 Vážená paní ředitelko.

Děkuji Vaším prostřednictvím celému personálu - sestřičkám na N2, sestřičkám na bazénu, fyzioterapeutům, a dalším lidičkám za profesionální a lidský přístup k nám pacientům, kteří se nám zde snaží zpříjemnit pobyt.
Pobyt u Vás je velice příjemný a určitě budu dál šířit a vynášet kvality poskytované péče Vašimi zaměstnanci.


Zdraví Vás
Eva Smolová
současná pacientka.
 Vážená paní ředitelko, 
chtěla bych touto cestou poděkovat OLÚ Jevíčko za příkladnou péči, která mi byla poskytnuta po úraze a následné operaci TEP kyčle. V rámci rehabilitace jsem strávila měsíc na rehabilitačním oddělení N1. Na tomto oddělení jsem se setkala s ochotou, laskavostí a příkladnou péčí jak ze strany paní primářky MUDr. Binarové, pana doktora MUDr. Píchala, tak i všech zdravotních sestřiček a pomocného personálu z tohoto oddělení. Moje poděkování patří i rehabilitačním sestrám na bazénu, při cvičení na kolech i elektroléčbě, také fyzioterapeutce Bc. Markétě Němečkové při individuálním cvičení.
Na závěr mi dovolte, abych Vám všem popřála všechno nejlepší v novém roce, hodně zdraví a úspěchů ve Vaší náročné práci.
 
Marie Geršlová
Úsobrno
 Vánoce se blíží a nám velice spokojeným pacientům OLU JEVÍČKO, se naše léčba blíží ke konci.Tímto bychom chtěli Vám sděliti, že jsme velice byli překvapeni jak léčbou v léčebně,tak i přístupem jak primáře Mudr Pavla Bartoně, tak i ošetřujícího lékaře Mudr. Mamadou Dia. Dále bychom chtěli poděkovat za péči velice ochotných sestřiček, tak i ostatního personálu oddělení S/3. Vždy se do takto milého prostředí budeme rádi vracet.
 

Za pacienty oddělení S/3, O.Mezník, J.Jestřebecká, Jirka Adam, H.Bartůńek a další.
 


 


 
 


 

 
 
 Vážená paní ředitelko,

 

od 21. 7. t. r. jsem byla pacientkou rehabilitačního ústavu v Jevíčku.

Již, než jsem k Vám vůbec jela, tak jsem na Jevíčko slyšela jen samou chválu. A po dobu 3 týdnů jsem si toto ověřila v reálu.

Příjemný personál počínaje paní primářkou, lékaři, zdravotními sestřičkami a konče zaměstnanci, které jsem jen tak potkávala.

Jídlo bylo velice chutné, všeho bylo dostatek, i ovoce nescházelo.

Bazén, to je balzám na nervy. Krásný, čistý, teplý.

A ta příroda kolem, to je nádhera. Když jsem tak 2 hodiny seděla u fontánky, tak jsem si říkala, kdo ten obrovský areál zeleně obhospodařuje. Slyšela jsem jen sekat trávu, ale jinak jsem nikoho neviděla. A přitom kytičky nebyly povadlé, ale je pravda, že párkrát zapršelo.

Jako rehabilitační mi byla přidělena sl. Špinková (doufám, že příjmení je správné). Je to velice milá a příjemná slečna, velice se mi věnovala, s úsměvem odpovídala na mé dotěrné dotazy, opravovala moje chyby a snažila se mě pořádně rozhýbat.

Byla tam na záskoku za rehabilitační sestru "Markétu", která šla zrovna na dovolenou., takže jsme se s paní "Markétou" moc neužily.

 

A přece jsem si na něco vzpomněla, i když to určitě nepatří do Vaší kompetence, ale sdělit Vám to mohu.

V příjemném posezení u cukrárny by mohly být na půjčení "podsedáky", protože židle jsou tam nízké a my operovaní s kyčlí by na těchto židlích sedět neměli. Aspoň tak jsem tomu od pana doktora rozuměla.

 

Tak toto jsem Vám jen potřebovala sdělit, doufám, že jsem na nic nezapomněla.

 

S pozdravem


Věra Pešková

  


 

 


 

 


 

  


 

Vážený pane hejtmane,

 

chtěla bych touto cestou poděkovat zdravotnickému zařízení Vašeho kraje Odbornému léčebnému ústavu v Jevíčku.

Odbornost, ochota, vstřícnost, kterou se vyznačují zaměstnanci tohoto zařízení je opravdu výjimečná.

Manžel měl dlouhodobé zdravotní potíže - otevřenou ránu na spodní části nohy, amputace prstů  -  které nedokázalo za šest let vyléčit žádné zdravotnické zařízení. Je totiž pacientem s cukrovkou prvního typu a v momentě, kdy kterýkoliv lékař zjistil tuto skutečnost, přestal se zajímat o léčbu s prohlášením, že s diabetickou nohou se nedá nic dělat a to včetně velice specializovaných pracovišť.

Paní primářka Blažková ale dokázala takřka zázrak - po pobytu v tomto zařízení má manžel ránu  uzavřenou, bude se moci vrátit do normálního života, který byl velmi výrazně ovlivněn touto zdravotní indispozicí.

Zvláštní poděkování patří také sestřičce paní Švábenské, která jako specializovaná zdravotní sestra má velkou zásluhu na výsledku léčby.

Při příjmu mně, tehdy odcházející primář MUDr. Chocholáč, řekl, ať nečekáme žádné zázraky, že se budou snažit, ale že to chce velikou trpělivost a kladný výsledek v tomto případě není jistý. Já ale mám pocit, že se zázrak stal, protože po tolika nejrůznějších pokusech o to manželovi pomoci zlepšit alespoň kvalitu života (problémy začali v jeho 44 letech), se to konečně daří.

Ještě jednou všem zaměstnancům tohoto pracoviště manžel i já děkujeme.

 

Jaroslava Maiselová

Lovčičky 19

683 54 p. Otnice

 

PS: Zkoušela jsem upozornit na Vaše pracoviště televizní reportéry, ale bohužel je nezajímá kladné hodnocení, zřejmě jsou pro ně poutavé pouze problémy a neštěstí.
 

  

 


 

Dobrý den,

nejdříve mi dovolte,abych Vám popřálo mnoho zdraví a všechno nejlepší v novém roce.

 

Velmi ráda bych poděkovala za laskavou péči a velmi vysokou profesionalitu celému oddělení rehabilitace N2, kde jsem pobývala v listopadu a prosinci 7 týdnů po operaci kolene. Za tuto dobu jsem měla možnost poznat úžasnou práci nejen oddělení N2, ale i ostatních fyzioterapeutů a celého týmu pracovníků, kteří nám pomáhají zpět k návratu do normálního života.

Poznala jsem velmi milý, laskavý, ochotný personál, který vykonává svoji náročnou práci opravdu s vysokým pracovním nasazením a láskou, za což všem velmi děkuji.

Pěkné prostředí s nádherným parkem a okolí, laskavý přístup všech pracovníků a rodinné prostředí pro mě bude vždy znamenat nádhernou vzpomínku na můj pobyt u Vás. Přeji Vám hodně úspěchů a pohodu v další práci.

 

Zdraví Věra Ždánská, Boskovice, Hybešova 54

 Vážená paní ředitelko, měl jsem to potěšení strávit šest týdnů v péči Vašeho ústavu. Je neuvěřitelné, že v dnešní době, kdy v tomto státě klesá stupeň mezilidských vztahů na všech úrovních až k bodu mrazu, se člověk může třikrát za sebou dostat do oáz, které se zmíněné tendenci zcela vymykají (před OLÚJ jsem byl v rozmezí 3 let už podruhé v nemocnici v Litomyšli). Mohu Vás ujistit, že jsem se ze strany obou zmíněných institucí za tu dobu ani jednou nesetkal s neochotou, nebo s nevstřícným či neprofesionálním jednáním, ani vůči mně, a ani vůči ostatním pacientům. (Při rozhovoru s jednou z vašich sester jsem podotkl, že daleko spíš než k zaměstnancům ústavu bych měl připomínky k některým pacientům. Možná Vás bude zajímat, jak na to reagovala. Její profesionalita se projevila mlčením a sklopením hlavy.) Jako další z příkladů profesionality a pohotovosti zaměstnanců Vašeho ústavu mohu uvést mimo jiné i to, že reakce personálu na aktivované signalizační zařízení jsou, nehledě na denní či noční dobu, doslova bleskové.

Protože od malička fotografuji, poprosil jsem manželku, aby mi dovezla malý cestovní foťáček. Výsledek mých toulek po OLÚ jsem průběžně zaznamenával na PC monitor N2. Konečnou úpravu fotek v podobě, v jaké Vám ji posílám, jsem provedl až po návratu domů. Snad Vám alespoň některé z nich udělají radost, nebo i poslouží jako reklama (kterou ale vzhledem k vynikající pověsti Váš ústav snad ani nepotřebuje). Fotky jsem z praktických důvodů uložil do dvou složek.  Stahování každé z nich trvá necelou hodinu. Budu Vám vděčný za sdělení, že stažení, uložení i otevření složek proběhlo bez problémů. Pokud by Vám tato forma nevyhovovala, rád pošlu poštou vypálené DVD… Do složky 2 jsem uložil I soubory, které mi poskytli zaměstnanci OLÚ.

Fotkám na PC N2 jsem dal hlavičku „Naše oáza“. A právem. Ze srdce děkuji Vám i všem zaměstnancům OLÚJ za to, že nejen mne, ale i spousty dalších lidí vracíte do života.


Moravská Třebová dne 30.9.2013

Milan Koláček